Adet Söktürücü Bitkilerden Çaylar

Ahmet Maranki Adet Söktürücü Bitki Çayı Tarifi

Ahmet Maranki' nin bayanlara adet söktürücü olarak önerdiği bitki çayının tarifi şöyle: 1 tutam çoban pençesi, 1 tutam adaçayı, 1 tutam aslan pençesi ve 1 tutam civan perçemini iki bardak kaynar suyun içine koyun ve 5 dakika kaynatın. Ilıyınca içine hiç bir tatlandırıcı katmadan adet dönemlerinizde üç dört gün sabah ve akşam için. Civan perçeme ağrılarınıza iyi gelecektir, diğer bitkiler ise adet söktürecektir.

Adet Düzensizliğine İbrahim Saraçoğlu Kekik Çayı

Bir demliğe kaynar su koyup içine bir yemek kaşığı kadar kekik atıp ortalama beş dakika kadar orta ateşte kaynatın. Beş dakikadan fazla kaynamasın. Daha sonra ocaktan alın ve 10-15 dakika demlendirin.  Bir bardağa çayı süzün ve içine biraz bal katarak tatlandırın. (içebiliyorsanız tatlandırmadan sade için) 4-5 gün boyunca bu çayı içmeye devam edin. Hem düzensizliklere iyi gelecek hem de adet söktürecektir.

Adet Söktürücü Papatya Biberiye Çayı: Bir büyük bardak kaynar suyun içine birer tutam biberiye ve papatya koyarak 5 dakika kaynatın ve ılımaya bırakın.  İçine biraz bal katarak tatlandırı ve ılık ılık için.

  • 29 Aralık 2015 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 17

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?