Bronşit İçin Etkili Bitkisel Tedaviler

Bronşi özellikle çocukların çokça maruz kaldığı bir hastalıktır. Akciğerlerimizdeki bronşların zarlarının iltihaplanması sonucu meydana gelir. İçinde bulunduğumuz kış aylarında özellikle grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara çok dikkat etmeliyiz. Bunun yanında uzun yıllar sigara içmek, havadaki kirlilik vs gibi etkenlerde bronşitin temel sebeplerindendir.

Bronşit Tedavisinde Kullanılan En Faydalı Bitkisel Karışımlar

Bronşit İçin Siyah Turp ve Bal

En faydalı karışımlardan bir tanesi siyah turp ve bal ile yapılan kürdür.

Siyah turbun baş kısmını kapak şeklinde kesin ve turbu kabak oyar gibi oyun. İçerisine alabildiği kadar bal koyun ve kestiğiniz kapağı turbun ağzına kapatın. Turbu bir tabağın içine koyun çünkü daha sonra sulanacak ve suyu dışarı akacaktır. Tabakla birlikte buzdolabına kaldırın, bir gece bekletin. Ertesi gün alttaki tabağa akan ballı turp suyunu alın ve günde 2 kaşık için. Buna turbun suyu çıkıp bitene kadar devam edin. Biraz kötü kokmakla birlikte gerçekten bronşit için etkili bitkisel kürdür.

Bronşit İçin Zencefil Tarçın Çayı

1 tatlı kaşığı zencefil ve 1 tatlı kaşığı tarçını karıştırın ve çay demler gibi demleyin. İçine tatlandırmak amacıyla biraz bal karıştırın günde iki sefer sıcak sıcak için. Çocuklar çok faydalı bir karışımdır. Bronşların açılmasına çok faydalıdır.

Bronşit İçin Soğan ve Bal
Yukarıdaki turp için verilen tarifin aynısını dış kabuğunu soyduğunuz ve içini oyduğunuz soğan için uygulayın. Yalnız soğanın dışından çatal ile bir kaç yerinden delik açın ki suyu buradan çıkabilsin.

  • 22 Aralık 2015 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 18

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?