Geniş Gözenekler İçin Bakım Önerileri

Geniş Gözenekler İçin Bakım Önerileri

Cilt üzerinde bulunan gözenekler cildin hava almasını sağlar. Bazen bu gözeneklerin genişlediğini ve makyaj kalıntıları ve kirle dolduğunu görebiliriz. Cildimize uyguladığımız makyaj sonrası temizliğinde cildimizi derinlemesine temizlemediğimizde cildimizde kalan makyaj artıkları ve günlük hayatın etkileri olan toz ve kir cilt üzerinde bulunan gözeneklere dolarak zamanla bu gözeneklerin genişlemesine ve cilt üzerinde siyah nokta, sivilce oluşumuna sebep olur.

Peki kirle dolan ve genişlemiş gözeneklerden nasıl kurtuluruz?

1- Bol bol su için
Su insan sağlığı için vazgeçilmez. Uzmanların da sık sık tekrar ettiği gibi günde en az 2 litre su içmek insan sağlığı için çok faydalı. Suyun vücudumuz için etkileri saymakla bitmez. Genişlemiş gözenekler için de bol bol su içmeli cildimizin ihtiyacı olan nemi cildimize önce içerden sağlamalıyız.

2- Derinlemesine cilt temizliği
Günlük hayatta cildimizin maruz kaldığı toz ve kir makyaj ile birleşince cildimizi doğru temizlemek mutlaka yapılması gereken bir uygulama. Cilt üzerinde kalan makyaj ve kir artıkları doğru temizlenmediğinde zamanla cilt üzerinde bulunan gözeneklere yerleşerek gözeneklerin genişlemesine, siyah nokta ve sivilceye neden olur. Her gece uyumadan önce cildimizi mutlaka temizlemeli ve tüm gece boyunca cildimizi dinlendirmeliyiz.

3-Doğal tonik olan maden suyundan faydalanın
Tonik cilt bakımının olmazsa olmazı. Piyasada bir çok çeşidi bulunan tonikler arasında cildiniz için en uygun olanını aramaktan vazgeçin ve doğanım size hediyesi olan doğal maden suyundan faydalanın. Gece yatmadan önce temizlediğiniz cildinize bir pamuk üzerine maden suyu dökerek dairesel hareketlerle masaj yapar gibi uygulayın. Doğal maden suyunun içerdiği minerallerin cildinize ne kadar iyi geldiğini fark edeceksiniz.

4- Bakım maskeleri uygulayın
Genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmak için temizlediğinizi cildinize haftada bir kez piyasada bulunan çok çeşitli maskelerden veya evde kendiniz kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerden uygulayın. Düzenli olarak uygulanan doğru maskeler cildinizin toparlanmasına yardımcı olacak ve kısa sürede gözeneklerinizi sıkılaştırarak daha sağlıklı bir görünüm sağlayacaktır.

  • 18 Ağustos 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 13

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?