Hassas Cilt Bakımı

Hassas Cilt Nasıl Anlaşılır

Hassas ciltler daha çok ilgi ve özen ister. Kış aylarında da yaz aylarında da çabuk yıpranmaya açıktır. Kışın soğuktan ve rüzgardan, yazın ise sıcaktan ve güneş ışınlarından korunmak gerekir. Açık tenlilerin cildi çok daha hassastır. Eğer açık tenliyseniz, kışın soğuktan, rüzgardan, yazın sıcaktan ve güneşten etkileniyorsanız cildiniz hassas demektir.

Hassas cilt bakımı için sizlere sunduğumuz yapması kolay ve yüz bakımı için oldukça yararlı maskelerden cildinize uygun olanı seçerek haftada bir kez düzenli olarak uyguladığınız taktirde oldukça faydasını göreceksiniz.

Hassa ciltler için doğal güneş kremi(Yaz-Kış): Eşit miktarda (Aktardan birer şişe alıp hepsini kullanabilirsiniz. )badem yağı, gliserin ve nar çekirdeği yağını koyu renkli bir kavanozun içine koyun ve üzerine bir adet rendelenmiş havuç ekleyerek kavanozun ağzını kapatın. Karışımı bir hafta boyunca günde bir iki kez çalkayarak bekletin. Bir hafta sonra karışımı bir tülbentten geçirin ve iyice sıkarak havucun suyunun karışıma çıkmasını sağlayın. Güneş koruyucunuz hazır. Spreyli bir şişeye koyarak kullanabilirsiniz.

Hassas ciltler için peeling: 8-9 tane bademi blender dan geçirerek toz haline getirin. İçine yüze sürülebilecek kıvama gelene kadar damla damla badem yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımla cildinizi yumuşak ve dairesel hareketlerle cildinizi ovun. 10 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Toz haline getirdiğiniz badem peeling görevi  görecektir. Badem yağı ise cildinizi nemlendirip yumuşatacaktır.

Hassas ciltler için bakım maskesi: 1 adet muzu cam bir kasede iyice ezin. İçine bir yemek kaşığı süt ve yüze sürülecek kıvama gelene kadar zeytin yağı katın ve karıştırın. Karışımı cildinize sürün ve akmaması için maskeyi sürdükten sonra yüzünüze kağıt havlu yapıştırın. Bu şekilde 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

 

 

  • 4 Ocak 2016 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 19

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?