Kuru Ciltler İçin En Etkili Cilt Bakım Kürü

Kuru Ciltler İçin En Etkili Cilt Bakım Kürü

Kuru, kuru olmaya yatkın veya yaşlı ciltler genellikle aynı özellikleri gösterir ve aynı bakım ürünlerine ihtiyaç duyarlar. Yağ üretiminin sınırlı olması nedeniyle nemini kaybeden bu ciltler tahriş olmaya daha yatkın olurlar ve sürekli bakım isterler. Genelde doğal yağlarla uygulanan doğal bakım kürleri cildin yağ üretimini dengelemede oldukça etkilidir ve ilk basamakta kurumanın önüne geçer. Cildinizin büyüsünü geri kazandıracak aşağıdaki tavsiyeleri uygulayarak, cildinizin sağlığına süreklilik kazandırın.

Eksfoliasyon (Ölü hücrelerden arınma işlemi): Kuru ciltlerde eksfoliasyon gerekmez. Ancak, yumuşak bir ev yapımı şeker maskesiyle, cildinize doğal yağ kazandırıp, ölü derilerinizi de narince cildinizden atabilirsiniz.

Arınma: Cildinizi temizlemek için kullanacağınız yağlar arasında ciltte en çabuk kuruyan yağ hintyağıdır, bu nedenle hintyağını çok az miktarlarda kullanmalısınız. Örneğin, bir çay kaşığı hint yağı ile 1/4 su bardağı ölçeğinde zeytinyağı, badem yağı gibi istediğiniz bir yağı karıştırmalısınız.

Nemlendirme: Ev yapımı ürünleri kullanmak kuru cilt tipleri için cildi nemlendirmenin en harika ve sağlıklı yoludur. Tek başına karite yağının kullanımı da cildiniz için en etkili ve basit yöntemlerden biridir.

Doğal yaşlanma karşıtı kür
Piyasada tonlarca yaşlanma karşıtı ürün bulabilmenize rağmen yaşlanmayı önlemenin en etkili yolu bunu cildinizin yapmasıdır. Cildi forma sokması için kollajen içerikli ürün çıkaran birçok firma, kollajeni cildin kendisi üretmesi gerektiğini ve kollajenin cildin ememeyeceği kadar büyük bir bileşik olduğunu dikkate almazlar.
Doğal kollajen üretimini desteklemek için; jelatin, fermente edilmiş morina balığı ciğeri yağı ve tereyağı karışımını ve kollajen üretimini artırmak için de C vitaminini kullanmalısınız, bunun yanı sıra nemlendirici olarak da hindistan cevizi yağı kullanmalısınız.

Cilt bakımı için ek tavsiyeler
Konu cilt sağlığına geldiğinde vücudunuza aldığınız şeyler, cildinize sürdüğünüz şeylerden daha da önemli olur. Cilt sorunları yaşadığınızda beslenmenin de büyük rolü olduğunu unutmamak gerekir.

İşte cildinizde hızlıca önemli gelişmeler katettirecek malzemeler:
Fermente morina ciğeri yağı: Vitamin A, D, K’nin yanısıra Omega-3 tiplerini ve antioksidanları içeren mucizevi bir yağdır.
Jelatin: Kollajenin öncüsü olan jelatin cildinizi, saçınızı hatta tırnaklarınızı güçlendirecek ve muhteşem ışıltılara kavuşturacaktır.
Magnezyum: Antienflamatuar (yangı önleyici, iltihapla mücadele eden) olarak birçok insanın alması gerekir. Saf magnezyum yağı cilt sağlığını en çok etkileyen üründür.

  • 23 Ağustos 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 12

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?