Siyah Noktalara Kesin Çözüm

1-) Yumurta akı peçete maskesi: Siyah noktaları ya elinizle sıkarak çıkarıyorsunuz, ya da farklı farklı maskeler deniyorsunuz. Yinede bu sorundan kurtulamıyorsunuz. Peki siyah noktalar nasıl temizlenir? İşte bu maske bu maskeler ile siyah noktalardan çok kolay kurtulabileceksiniz. Size siyah noktalar için basit bir ev maskesi söyleyeceğim. Siyah nokta sadece 1 yumurta ve peçete ile kolaycayok edilebilir

Dediğim gibi, sadece 1 yumurta ve peçete gerekir. Öncelikle yumurtanın sarısını beyazından ayırıyorsunuz. Bize sadece beyazı gerekecek. Yüzümüzü yıkayıp iyice kuruluyoruz.Yüzümüz iyice kuruduktan sonra yumurtanın beyazını çırpıp yüzümüze güzelce sürüyoruz.

Sonra normal evde kullandığımız peçeteyi alıyoruz. Gözlerimiz, burun deliklerimiz ve ağzımız açıkta kalacak şekilde maske biçiminde kesiyor ve yumurta akı sürdüğümüz yüzümüze yapıştırıyoruz..Yumurtanın beyazını peçetenin üzerinden tekrar sürüyoruz ve tamamen kurumasını bekliyoruz.

Kuruduktan sonra yavaş yavaş çıkarıyoruz. Peçeteyi ışığa tuttuğunuzda bütün siyah noktaların peçeteye yapıştığını göreceksiniz. Son olarak yüzümüzü ılık su ile yıkıyoruz. Eğer cildiniz hassas ise nemlendirici krem sürün.  Eğer krem yoksa, papatya çayını demleyip cildinizi bununla silin. Bu maske ile hem cildinize cilt bakımı yapmış olacaksınız hemde cildiniz siyah noktasız, daha parlak, daha pürüzsüz olacaktır.

2-) Size tuhaf gelebilir ama yüzdeki siyah noktalar için pratik çözümler arıyorsanız çiçek tutkalını deneyin. Kesinlikle birşey kaybetmezsiniz. Hani şu kuruyunca şeffaflaşan, okul zamanında çok kullandığımız beyaz renkteki kreme benzeyen. Yüzünüze sıcak suya batırdığınız havlu ile sıcak sıcak buhar banyosu yapın ve ardından siyah nokta olan bölgeye çok ince bu tutkaldan sürün ve tamamen şeffaflaşana kadar kurumasını bekleyin. Ardındın tutkalı yüzünüzden soyun. Hepsi bu. Tutkalın üstünün siyah nokta ile dolduğunu göreceksiniz.

Hep güzel kalmanız dileğiyle..

 

  • 17 Aralık 2015 tarihinde yazıldı.
  • 1 yorum yapıldı.
  • 8

Yorumlar (1 Yorum)

  • saliha yazmış:

    Hiç bir işe yaramadi!! bos yere yaptim sakun yapmayin yalan hic de peceteye yapismadi cildim hassas da deil onermiyorum yapmayin!!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?